Muntenia

Turism regiunea Muntenia

Cabana „La Moș Fane”: Cazare tradițională, excursii pe Dunăre și vizite în Insula Mică a Brăilei

Cabana „La Moș Fane”: Cazare tradițională, excursii pe Dunăre și vizite în Insula Mică a Brăilei 960 960 Wildventure

Cabana La Moș Fane – Rezervă acum Contact gazdă – 0728 104 223 – office@lamosfane.ro De astăzi, nu doar delta vă poate oferi o vacanță de vis pe Dunăre, ci…

read more

Terra Carpatica, concept inedit pentru turismul gastronomic românesc

Terra Carpatica, concept inedit pentru turismul gastronomic românesc 960 720 Wildventure

Terra Carpatica – Rezervă experiența acum Contact gazdă – 0729 836 963 – office@terracarpatica.com Astăzi vă prezentăm Terra Carpatica sau Conacul Grigorescu, un concept inedit pentru turismul gastronomic românesc. Cărările…

read more

Ferma Dacilor: Cazare și experiențe culinare unice, într-un loc istoric

Ferma Dacilor: Cazare și experiențe culinare unice, într-un loc istoric 1024 574 Wildventure

Ferma Dacilor – Rezervă acum Contact gazdă – 0728 757 048 – fermadacilor@gmail.com Astăzi ne întoarcem în istorie, mergem la Ferma Dacilor. Ferma Dacilor se află în satul Tohani, județul…

read more

Grădina Vlahiia – Resortul maramureșean din Snagov

Grădina Vlahiia – Resortul maramureșean din Snagov 960 640 Wildventure

Grădina Vlahiia – Rezervă acum Contact gazdă – cristian@gradinavlahiia.ro – +40 729 883 109 Astăzi vă prezentăm Grădina Vlahiia, din Snagov – un resort rural maramureșean, la marginea Bucureștiului. Este…

read more

Cabana Izvoranu, tradiții și experiențe inedite, în inima sălbăticiei

Cabana Izvoranu, tradiții și experiențe inedite, în inima sălbăticiei 2048 1367 Wildventure

Cabana Izvoranu – Rezervă acum Contact gazdă – 0752 288 870 – office@cabanaizvoranu.ro Astăzi descoperiți un loc sălbatic, dar foarte primitor, Cabana Izvoranu. E o zi de weekend, vă surâde…

read more

Conacul Serghiescu: Escapadă de weekend, in apropierea Bucureștiului

Conacul Serghiescu: Escapadă de weekend, in apropierea Bucureștiului 1200 676 Wildventure

Conacul Serghiescu – Rezervă acum Contact gazdă – 0721 210 516 – rezervari@conaculserghiescu.ro (locatie disponibila doar pentru evenimente private sau corporate) Astăzi am decis să evadăm din București și să…

read more

Domeniul Manasia: Experiență desprinsă din paginile de istorie ale României

Domeniul Manasia: Experiență desprinsă din paginile de istorie ale României 560 315 Wildventure

Domeniul Manasia – Rezervă acum Contact gazda – contact@domeniulmanasia.com – +40 744 378 888 Ce spuneți de o escapadă scurtă în afara orașului? Astăzi dăm o fugă până la Domeniul…

read more

Casa Timiș: Experimentează aerul boieresc al conacelor neoromânești din Muntenia

Casa Timiș: Experimentează aerul boieresc al conacelor neoromânești din Muntenia 750 500 Wildventure

Casa Timis – Rezerva acum Contact gazda – contact@casatimis.ro – 0723 682 568 Astazi va prezentam unul dintre cele mai frumoase conace boieresti in care te poti caza la ora…

read more

Casa de oaspeți Satul Banului – reconectare la viața off-line

Casa de oaspeți Satul Banului – reconectare la viața off-line 1440 1080 Wildventure

Satul Banului – Rezerva acum Contact gazda – +40 0744 888 000 – contact@satulbanului.ro Astazi ramanem la sud de Carpati, in comuna Magureni, judetul Prahova, acolo unde am gasit o locatie de…

read more

Casă Tanti Patrița – o nouă bijuterie tradițională gata să găzduiască turiști în Prahova

Casă Tanti Patrița – o nouă bijuterie tradițională gata să găzduiască turiști în Prahova 960 466 Wildventure

Casa Tanti Patrita – Rezerva acum Contact gazda – 0729 222 882 Suntem din ce in ce mai entuziasmati sa descoperim ca sudul tarii este acaparat usor, usor de trand-ul refacerii…

read more