Casa Bunicilor: Cazare în minunatele case tradiționale din Bucovina 751 498 Wildventure

Casa Bunicilor: Cazare în minunatele case tradiționale din Bucovina

Casa Bunicilor – Rezervă acum Contact gazdă – 0747 51 22 91 – casabunicilor@yahoo.com    Astăzi mergem la Casa Bunicilor pentru a trăi o experiență autentic bucovineană. Casa Bunicilor se…

Apold 71: Cazare de vis, în inima Transilvaniei 797 797 Wildventure

Apold 71: Cazare de vis, în inima Transilvaniei

Apold 71 – Rezervă acum Contact gazdă – 0736 569 826   Astăzi călătorim din nou în Transilvania și facem un popas în Apold. Acesta este, de departe, unul dintre…

Casa Poveste, un muzeu al satului românesc în care puteți înnopta 900 600 Wildventure

Casa Poveste, un muzeu al satului românesc în care puteți înnopta

Casa Poveste – Rezervă acum Contact gazdă – 0753 040 070 – rezervari@casapoveste.ro   Am auzit istoria unui muzeu al caselor românești autentice, unde se poate înnopta. Astăzi străbatem frumoasele…

Conacul Gaál – Experiențe inedite în Covasna, ținutul celor 160 de conace 960 640 Wildventure

Conacul Gaál – Experiențe inedite în Covasna, ținutul celor 160 de conace

Conacul Gaál – Rezervă acum Contact gazdă – 0720 069 816    Am auzit că într-un loc mirific, pe meleaguri românești, se pot poza stelele ca nicaieri altundeva și se…

Alpine Escape Studios, escapadă la 1100 de metri altitudine 960 639 Wildventure

Alpine Escape Studios, escapadă la 1100 de metri altitudine

Alpine Escape Studios – Rezervă acum Contact gazdă – 0723 171 355 – vlad_vasiliu1@yahoo.com   Cum ar fi să trăiți chiar și cateva zile la 1100 de metri altitudine? Doar…

Conacul Serghiescu: Escapadă de weekend, in apropierea Bucureștiului 1200 676 Wildventure

Conacul Serghiescu: Escapadă de weekend, in apropierea Bucureștiului

Conacul Serghiescu – Rezervă acum Contact gazdă – 0721 210 516 – rezervari@conaculserghiescu.ro (locatie disponibila doar pentru evenimente private sau corporate) Astăzi am decis să evadăm din București și să…

Păstrăvăria Alex, farmecul Maramureșului de altădată 640 425 Wildventure

Păstrăvăria Alex, farmecul Maramureșului de altădată

Păstrăvăria Alex – Rezervă acum Contact gazdă – 0726 254 276 – pastravaria.alex@yahoo.com Astăzi suntem în ținutul maramureșean, la Păstrăvăria Alex. Farmecul de altădată se resimte de când intrați în…

Conacul Benke: Experiență de vis în Covasna – Ținutul Conacelor 960 454 Wildventure

Conacul Benke: Experiență de vis în Covasna – Ținutul Conacelor

Conacul Benke – Rezervă acum Contact gazdă – office@conaculbenke.ro – 0267 345 788   Conacul Benke este situat la capătul sudic al Munțiilor Bodoc, în satul Moacșa, județul Covasna. Astăzi facem o…

Verde de Viscri, eternitatea satului săsesc 960 720 Wildventure

Verde de Viscri, eternitatea satului săsesc

Verde de Viscri – Rezervă acum Contact gazda – contact@verdedeviscri.ro – 0749 807 762 Astăzi călătorim la Verde de Viscri. Eternitatea satelor săsești ne-a fascinat în fiecare poveste descoperită.  Cufundată…

Casa Noah, descoperă tradiția satelor săsești 1118 499 Wildventure

Casa Noah, descoperă tradiția satelor săsești

Casa Noah – Rezervă acum Contact gazdă – +40.742 98 02 50 – casa_noah@slowlyplanet.com  Astăzi descoperim tradiția satului săsesc Richiș. Am găsit aici o zonă pitorească, înconjurată de păduri dese,…

Popasul Verde, căsuța din turtă dulce 960 539 Wildventure

Popasul Verde, căsuța din turtă dulce

Popasul Verde – Rezervă acum Contact gazdă – info@popasulverde.ro – +40 787 524 315 / +40 743 373 282   Munții Rodnei ne dezvăluie astăzi un basm. Într-un decor verde,…

Domeniul Manasia: Experiență desprinsă din paginile de istorie ale României 560 315 Wildventure

Domeniul Manasia: Experiență desprinsă din paginile de istorie ale României

Domeniul Manasia – Rezervă acum Contact gazda – contact@domeniulmanasia.com – +40 744 378 888 Ce spuneți de o escapadă scurtă în afara orașului? Astăzi dăm o fugă până la Domeniul…